Zhodnocní pobytu 2009

Zhodnocní pobytu 2009

Zpráva o pobytu běloruských dětí v České republice při Diecézní charitě České Budějovice „Letní prázdniny 4“

termín: 24.7. – 9.8.2009
místo pobytu: České Budějovice
počet dětí: 20 (ve věku od 6 do 21ti let)
doprovod: 2 osoby

10.8.09 Děti jsou doma

10.8.09 Děti jsou doma

Telefonicky jsme si ověřily, jak děti dorazily do Běloruska. Mohu ujistit všechny skvělé adoptivní rodiče – dojely v pořádku, zdrávy a všechny Vás srdečně pozdravují. Balšoje spasibo Vam, daragie Opikuny…….

9.8.09 poslední den v Č. Budějovicích

9.8.09 poslední den v Č. Budějovicích

Poslední den pobytu, začíná nám být všem smutno. Přesto děti konejšíme a tak to v životě chodí, něco krásného končí, další krásné začíná.

8.8.09 výlet do Veselí nad Lužnicí

8.8.09 výlet do Veselí nad Lužnicí

Veselí nad Lužnicí – Dům sv. Františka – chráněné obydlí pro seniory

My i naši běloruští přátelé jsme se probudili do nádherného sobotního rána dne 8. 8. 2009. V 9.01 jsme vyrazili vlakem směrem do Veselí nad Lužnicí. Naším cílem byl Dům Svatého Františka, který slouží jako domov chráněného bydlení pro seniory. Přivítal nás kolektiv pracovníků s vedoucím panem Jaromírem Pflanzrem, který nás celým domem provedl.

7.8.09 výlet do Prachatic

7.8.09 výlet do Prachatic

Dětem začíná další ze slunečních dnů. Posilněny vydatnou snídaní, kterou pro ně připravily Sestry z Kongregace sester Nejsvětější Svátosti, odjíždějí do starobylého města Prachatic. Celodenní program, který pro ně zajistil ing. Jan Bauer, starosta města Prachatice a poslanec PČR se svým pracovním týmem.
Slavnostního přijetí se ujal místostarosta města Prachatice ing. Martin Malý. Výbornou ruštinou pohovořil s dětmi, předal všem dárky a nastínil program dnešního dne. Dostalo se i na krátkou prohlídku výstavy fotografií v radniční galerii.

6.8.09 výlet do Třeboně

6.8.09 výlet do Třeboně

Běloruské přátele čeká další krásný den, který pro ně přichystal starosta starobylého města Třeboně Pae. Dr. Jan Váňa.
Program byl velmi pestrý, zaměřen na historii, sportovní a duchoví vyžití.

5.8.09 výlet na Kleť a Dívčí kámen

5.8.09 výlet na Kleť a Dívčí kámen

Den, který se opět výrazným způsobem zapíše do paměti běloruských dětí. Po snídani již čekali v sídle Diecézní charity redaktoři Televize GIMI, aby s nimi natočili rozhovory o dojmech z návštěvy České republiky. Nechyběl ani rozhovor s paní učitelkou Galinou a s vedoucí projektu Taťjanou Šerákovou.

4.8.09 výlet do Č. Krumlova

4.8.09 výlet do Č. Krumlova

Mezi nejnavštěvovanější kulturní památku v České republice patří bezesporu Český Krumlov. Mnoho lidí z celého světa touží toto starobylé město, zapsané na seznamu UNESCO, navštívit. V České republice je takovýchto památek jedenáct.

3.8.09 Sportovní den s Ka - servisem

3.8.09 Sportovní den s Ka - servisem

Den začal vydatnou snídaní, kterou jako každý den nachystaly sestry z Kongregace sester Nejsvětější Svátosti. Byla vydatná, neb děti čekal náročný den v duchu poznávacím a především sportovním.

2.8.09 výlet na Hlubokou nad Vltavou

2.8.09 výlet na Hlubokou nad Vltavou

Velký den! Program dětem připravil senátor Parlamentu České republiky a starosta města Hluboká nad Vltavou ing. Tomáš Jirsa. Protože v Bělorusku není mnoho historických památek, již od rána se děti těšily především na prohlídku zámku.