Letní zprávy ze Zimbabwe
24. srpna 2022 Zprávy ze Zimbabwe

Letní zprávy ze Zimbabwe

Od března tohoto roku se Diecézní charita České Budějovice vedle svých obvyklých činností věnuje také intenzívní pomoci lidem, kteří do naší země utekli před válkou na Ukrajině. Nezapomínáme však ani na další lidi v zahraničí, kteří naši pomoc potřebují a částečně se na ni spoléhají. Mezi nimi i děti v zimbabwském Kwekwe, které vy všichni delší či kratší dobu podporujete a snažíte se jim ulehčit jejich nesnadný život.

Oproti zprávám, které ze Zimbabwe v minulosti přišly, je tato naléhavější. Sestry vedoucí dětský domov bohužel nemají dostatek finančních prostředků na chod domova, zajištění dětí, které v domově bydlí, a zároveň na podporu dospívajících, kteří už domov opustili, ale zatím se jim nepodařilo se osamostatnit. Není pro ně lehké najít si zaměstnání a samostatné bydlení. Aleta a ostatní sestry však nechtějí dopustit, aby tito dospívající podruhé zažili opuštění. Proto se je snaží všemožně podpořit. Je to další důkaz toho, že se dětský domov Mary Ward snaží opravdu fungovat jako rodina.

Zpráva z Kwekwe - český překlad     Zpráva z Kwekwe - anglický originál

Sestra Aleta se s námi na nějakou dobu loučí, protože odjíždí do Říma na dvouleté studium. Dětský domov Mary Ward v Kwekwe teď místo ní povede sestra Tendai Chirume. Obě nám posílají krátká videa, ve kterých děti z domova zpívají a baví se. Věříme, že vás také potěší.

 

 

Chci podpořit dětský domov

Radka Fraňková

koordinátorka spolupráce s Charitami; koordinátorka projektu Darovaný domov
Tel.: 731 680 448 E-mail: ~8quRW-jWgxy.Z4WH_prT02938Es-Z29g