Sestra Aleta ze Zimbabwe: snažíme se držet hlavy nad vodou
6. října 2020 Zprávy ze Zimbabwe

Sestra Aleta ze Zimbabwe: snažíme se držet hlavy nad vodou

Díky štědrosti českých dárců jsme mohli letos v srpnu převést na účet dětského domova Mary Ward v Kwekwe téměř 15 000 amerických dolarů (329 000 Kč). Také dětský domov zbrojí proti covid-19 a  zavedl přísná opatřní, která minimalizují kontakt s jinými lidmi zvenčí, aby nebylo ohroženo zdraví dětí.  Ve školních povinostech však děti nepolevují. Sestry je učí také dovednostem jako je zahradničení nebo chov drůbeže, aby byl domov co nejvíce samostatný v  zajištění potravinových zásob.

chov slepic v ZimbabwezahradničeníDíky štědrosti českých dárců jsme mohli letos v srpnu převést na účet dětského domova Mary Ward v Kwekwe téměř 15 000 amerických dolarů (329 000 Kč). Tyto peníze se nám od dárců podařilo shromáždit v průběhu loňského a části letošního roku. Jsme za tuto podporu a pomoc velmi vděční.

Dá se říct, že projekt na podporu dětí z dětského domova v Kwekwe má v Diecézní charitě České Budějovice už dlouhou tradici a velmi náš těší, že většina dárců podporuje děti z dětského domova už dlouhé roky. Velmi si vážíme také nových dárců, kteří se rozhodnou podporovat děti opakovaně, nebo jim přispět jen jednorázově. Pomoc každého z Vás má pro dětský domov Mary Ward velkou cenu.

Ze Zimbabwe dorazila zpráva od sestry Alety, která řídí dětský domov Mary Ward. Popisuje v něm současnou situaci obyvatel domova. Ani Zimbabwe bohužel nezůstalo ušetřeno pandemie covid-19. Celý dopis si můžete přečíst ZDE.

Radka Fraňková

koordinátorka spolupráce s Charitami; koordinátorka projektu Darovaný domov
Tel.: 731 680 448 E-mail: ~8quRW-jWgxy.Z4WH_prT02938Es-Z29g