Misionář P. Karel Mec: V Zimbabwe se dál zpívá z plných plic
18. října 2020 Zprávy ze Zimbabwe

Misionář P. Karel Mec: V Zimbabwe se dál zpívá z plných plic

18. října si připomínáme Světový den modliteb za misie. Pozdravili jsme proto českého misionáře v Zimbabwe P. Karla Mece OMI a zeptali se ho na vývoj pandemie a aktuální situaci v zemi, ve které společně s českými dárci podporujeme Dětský domov Mary Ward v Kwekwe.

P. Karel MecNejen našim dárcům, kteří podporují děti z dětského domova v Kwekwe v našem projektu Darovaný domov, předáváme krátkou zprávu od misionáře v Zimbabwe P. Karla Mece OMI:

Děkuji za vzpomínku a za modlitby. Skutečně se tak nějak zdá, že se tu (v Zimbabwe) koronavirus moc nešíří a není moc nebezpečný. Od října jsou vládní epidemiologická opatření uvolněná a život vypadá skoro jako dřív, jen by se ještě všude na veřejnosti měly dál nosit roušky. Ale už se na to tolik nedbá, zejména tady na venkově. Už se může cestovat, hranice jsou otevřené, bohoslužby jsou do 100 osob neomezené, nad 100 osob by měly být venku. Zpívá se dál z plných plic. Jen ta chudoba se nám tu rozšířila. Inflace rostla během lockdownu velkými skoky. Za to, co teď v neděli dostaneme na mši, si koupíme jen jeden, maximálně dva chleby. Přidávám fotku z nedělního přinášení eucharistie starým a nemocným, kteří nemohou přijít do kostela."  

 Více o projektu Darovaný domov v Zimbabwe

 Darovat přes darujme.cz

Radka Fraňková

koordinátorka spolupráce s Charitami; koordinátorka projektu Darovaný domov
Tel.: 731 680 448 E-mail: ~8quRW-jWgxy.Z4WH_prT02938Es-Z29g