O koordinátorce Adopce na dálku v Bělorusku

Vážení adoptivní rodiče,
vážení noví zájemci o Adopci na dálku
a všichni příznivci zahraničních projektů v Bělorusku,

Ludmiladovolte, abych se Vám představila jako nový spolupracovník Diecézní charity České Budějovice v projektu Adopce na dálku v Bělorusku. Jmenuji se Ludmila Plátová, narodila jsem se v jihočeské Soběslavi, v roce 1998 jsem ukončila studium na Zdravotně sociální fakultě Jihočeské univerzity. Mám za sebou již téměř dvacetiletou zkušenost s rozvojem různých typů terénních sociálních služeb. V současné době žiji a pracuji čtvrtým rokem v běloruském hlavním městě Minsk. Jsem velmi ráda, že zde mohu pracovat na zakládání odlehčovací služby pro těžce nemocné a podílet se na pomoci těm nejpotřebnějším.
Před nějakou dobou mě oslovil ředitel Diecézní charity Jiří Kohout, zda bych měla zájem převzít projekt Adopce na dálku po dlouholeté pracovnici tohoto projektu Tatjaně Šerákové, která se dále nemůže tomuto projektu věnovat. Na konci července 2019 mi Tatjana Šeráková předala všechny potřebné materiály, kontakty a informace. Během předávání jsem si uvědomovala, s jakou láskou svoji práci pro běloruské děti dělala. Chtěla bych jí tímto také velmi poděkovat. Budu velice ráda v její práci pokračovat.

Domnívám se, že kromě dobré vůle mohu ve své činnosti v projektu Adopce na dálku zúročit také náhled do praxe v sociální oblasti a především neocenitelnou možnost být v přímém kontaktu s pracovníky Diecézní charity Pinsk, být u metodického vedení nových pracovníků běloruské Charity, kteří vybírají děti vhodné do projektu Adopce na dálku, a být také u sociálních šetření přímo na místě, kde žijí rodiny zapojené do projektu.

Pokud budete mít zájem, můžete mě kontaktovat na e-mailové adrese ludmila.platova@dchcb.charita.cz

V případě zájmu s Vámi mohu komunikovat i přes aplikace WhatApp, Viber nebo Skype dle individuální domluvy.

Těším se na vzájemnou spolupráci!
Mgr. Ludmila Plátová